Przejdź do głównej zawartości

 • Miskant olbrzymi-piękna trawa  na dużą rabatę

 • Witajcie wczesnojesiennie!

 • W weekend mialam okazję pospacerować po ogrodzie,który był od dawna moim numerem jeden na liście MIEJSC DO ODWIEDZENIA.

 • Na Kaszubach,ukryty w lesie,przy stawie OGRÓD BELINGHAM.
 • Ogród prowadzi Kasia i  Andrew.

 • Znajdziecie tutaj sporo inspiracji.Jest szklarnia,warzywnik,rabaty kwiatowe i wiele,wiele innych.Można napić się pysznej kawki,pograć w piłkę na trawie,poleżeć na leżaku,zjeść dobre,domowe ciasto.Wszystko w klimacie eco.

 • Osobiście urzekła mnie część na wzniesieniu.Musicie tam jechać koniecznie.

 • Zobaczyłam ogromne trawy,ozdobne,ktorym widać odpowiadają warunki panujące w tym miejscu.Generalnie właściciele hodują takie odmiany,kóre z powodzeniem mogą rosnąć w polskich ogrodach.
 • ZAuważyłam też sporo ściółki w postaci słomy,w częsci warzywnej,co niewątpliwie ma wpływ na jakość plonów,i znikome pojawianie się ślimaków.

 • Miskant olbrzymi,jak zobaczycie na filmiku naprawdę jest olbrzymi.Przy moim 160cm wzrostu przerasta mnie jeszcze sporo.
 • Zachęcam do wprowadzania do ogrodów tej akurat odmiany,zwłąszcza jesli chcemy odciąć się od ciekawskich spojrzeń sąsiadów,chcemy zamaskować nieatrakcyjny zakątek,np ściankę garażu.

 • Pozdrawiam Was ciepło i życzę miłego końca lata

 • Beata

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak usuwać pyłek lilii z odzieży?

Hej,hej! Dzisiaj o tym jak usunąć pyłek kwiatowy z ubrania. Znam to uczucie,nasza ładna bluzeczka niechcący zostaje osypana pyłkiem.... Jak wiemy potem cięzko to usunąć. Jak uniknąć poplamienia,np z kwiatów liliii?1.Po otwarciu pąka kwiatowego natychmiast usuwamy pylniki,należy kontynuować te czynność w miarę rozwijania się kolejnych pąków.
                                            A co zrobić jak już zabrudziliśmy ubranie?
1.Absolutnie nie należy szczotkować ani ścierać rękami pyłku,da to efekt odwrotny od zamierzonego. 2.Pyłek musi wyschnąć, potem dopiero można usunąć go miękką szczoteczką. 3.Kolejna metoda to użycie taśmy klejącej.Można jej użyć bardzo delikatnie przykładając do ubrania,aż zniknie plama. 4.Można użyć odkurzacza i wciągnąc pyłek. 5.Jesli jakaś częśc plam pozostała,należy powiesić ubranie na słońcu,a po kilku godzinach plama powinna sama zniknąć.

Informacje zaczerpnięte z podręcznika Firmy Chrysal.
To tyle kochani,pozdrawiam:)

RYSUNEK FLORYSTYCZNY

WITAJCIE KOCHANI! Uwaga,wyjątkowo mam do was prośbę, wszystkie osoby,które sa  zainteresowane rysunkiem florystycznym( poziom dla początkujących,głownie kompozycji w naczyniach,ślubne,eventowe ale nie tylko) , *jak go wykonać, *jakie są techniki, *na co zwrócić uwagę przygotowując projekt  zapraszam do wpisywania się w komentarzach czy chciałyby wziać udziału w takim szkoleniu?
Planuję zorganizowanie takiego kursu on-line lub w formie webinaru pod koniec jesieni. -wystarczy tylko wpisać swoj komentarz pod tym postem,podać jakieś dane e-mailowe na mój e-mail i to tyle! Ciekawa jestem czy macie problem z przedstawieniem oferty (w formie szkicu) klientowi,i czy w ogóle klient chciałby coś takiego oglądać?Rysunki:zbior wlasny Dajcie znać,zgłoszenia przyjmowane są do konca października:) Czekam na komentarze,jak zawsze bardzo mile widziane:) To tyle na dzis,papa

MOCOWANIE GĄBKI DO PŁASKIEJ MISY

Witajcie kochani po przerwie:) Dzisiaj z cyklu"KROK PO KROKU" Jak zamocować gąbkę florystyczną do podłoża? W tym wypadku będzie to gliniana płaska misa ale równie dobrze sprawdzi się to na powierzchni szklanej/metlowej.
O czym należy pamiętać przymocowując gąbkę do podłoża?:
1.Powierzchnia,na której ma być zamocowana gąbką musi być czysta i sucha. 2.Jeśli powierzchnia jest duża trzeba będzie zamocować gąbkę na kilku pinholderach(plastikowe uchwyty w kształcie litery U) 3.Do mocowania potrzebna będzie taśma plastelinowa(np firmy Oasis) oraz pinholder,na który nadziewamy gąbkę. 4.Po ucięciu nożyczkami odpowiedniej długości paska plasteliny klejącej- potrzeba ją jeszcze lekko podgrzać,zamocować na spodzie pinholdera zanim go przykleimy do podłoża.

5.Następnie  pinholder z taśmą plasteliny dociskamy do podłoża.

6.Na taką "konstrukcję" nakładamy odpowiedniej wielkości gąbkę florystyczną.

7.Teraz bez problemu można układać kompozycję w gąbce bez narażenia na przesuwanie …