niedziela, 4 czerwca 2017

DIY,kompozycje dla początkujących

Hej,hej:)
Dzisiaj pogoda nie rozpieszcza,za oknem zimno i leje od rana....
no ale jakiś pozytyw jest!Można bez wyrzutów usiąść do komputera i coś Wam zaproponować,zwłaszcza dla osób,które dopiero raczkują w tematyce florystycznej:)

Poniżej przykłady kompozycji na stół,w gąbce florystycznej,z wykorzystaniem sezonowych,tanich kwiatów .Trawki znajdziecie na każdym prawie "zakręcie" przy drodze.
Łatwe do wykonania oraz mega szybkie.
Nie trzeba wiele tłumaczyć co i jak,zdjęcia obrazują jak po kolei wykonać takie dekoracje.
                                        Zdjęcia:BLOOM'S

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
W razie niejasności zadawajcie pytania pod postem.

Pozdrawiam wszystkich zakręconych pozytywnie:))
papa

2 komentarze:

  1. Chciałabym zapytać o parę rzeczy... Jakiego gatunku liście zostały użyte do przyszpilkowania? Jaki rozmiar szpilek jest najlepszy? wiadomo, że są różne, mniejsze, większe.. A jak z trwałością tej kompozycji? Czosnek (allium) chyba postoi w gąbce i jest szansa, że naciągnie trochę wody? Nie wiem co z chabrem (centaurea), czy nie zwiędnie na słońcu? A może jest jakiś trik, aby przedłużyć jego trwałość?

    OdpowiedzUsuń
  2. Cześć,wg mnie liście do maskowania gąbki to prawdopodobnie Viburnum rhytidophyllum.Co do szpileczek to wystarczą zwykłe,biurowe bo najmniej je widać przy upinaniu.
    Jeśli chodzi o gatunki kwiatów to faktycznie na słońcu mogą podwiędnąć,wiec moja rada jest taka,że np chabry najpierw zaparzyć(szerzej o kondycjonowaniu pisałam już na moim blogu)i wystawić na dwór dopiero przed przyjściem gości.pozdrawiam!:)

    OdpowiedzUsuń