wtorek, 29 listopada 2016

Dekoracje nagrobne na święta

Cześć:)
Od tej chwili ruszam z kolejnym rozdziałem w moim blogu.
Florystyka funeralna również się zmienia,zmieniają się trendy w dekoracjach nagrobnych jak i kondolencyjnych.

Tym razem chciałam zainspirować ciebie do wykonania dekoracji z ozdobnych serc na okres Świąt ,które są bardzo trwałe i pieknie podreślą nostalgię miejsca.

 Poniżej propozycje od BLOOM'S:

1.Seerduszko z mchu,wyrób gotowy do kupienia,wypełniamy gąbką florystyczną i uzupełniamy wolną przestrzeń


 2.Serce z rattanu,również dostępne jako gotowy produkt,w sklepach florystycznych.Srodek wypełniamy mchem naturalnym.Wazne,żeby był świeży i w soczystym kolorze.

Pik na stojaku możemy wykonać samodzielnie z gipsu.O technice wykonania opowiem po Nowym Roku,zapraszam do śledzenia wpisów:)
3.To samo serduszko w formie leżacej.
Do serca mocujemy gąbkę florystyczną do kwiatów żywych-zieloną,lub /jeśli kwiaty są sztuczne-szarą.


To tyle na dziś,
Nie zapominajmy o naszych najbliższych,których już z nami nie ma,zapalmy im świeczkę i zróbmy coś ładnego na grób,nie tylko z okazji 1 Listopada:)

Pozdrawiam i do następnego,papa


3 komentarze:

 1. Podziwiam kompozycję, jest mocno dekoracyjna, ale przypuszczam, że jej cena też musi być zawrotna. Mech, o ile jest w sprzedaży, ma wysoką cenę, a wiadomo, że zbieranie mchu w lesie jest zabronione i kwalifikowane jako niszczenie runa lesnego (za czym idzie wysoki mandat). Zastanawia mnie bardzo, z czego są te dzbanuszki? Czy to suszone preparowane drewno czy sztuczny materiał?

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzecziwście mech bywa dość kosztowny,w hurtoni zwykle ceny wahają się od 30-40 zl na skrzynkę.Ocziwiście jest to cena hurtowa.W kwiaciarni klient zapłaci z reguły od 5-8zł za placuszek wielkości dużej dłoni.A dzbanuszki to raczej susz egzotyczny,zwykle sa dostępne w sklepach online z dodatkami florystycznymi.Dziękuję Ci za obszerne wypowiedzi,bardzo się z tego cieszę i mam nadzieję,że będziesz stałą bywalczynią mojego bloga:),MIłego
  wieczoru:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za odpowiedź. Zafascynowały mnie te dzbanuszki. Ostatnio robiłam podobne kompozycje ale na bazie serc betonowych + mech + suszone dodatki typu craspedia, czarnuszka, fragmenty derenia.

  OdpowiedzUsuń