sobota, 1 października 2016

Jesienne dekoracje na taras i balkon

Witajcie kochani!
Pora zacząć cieszyć się nadchodzącą jesienią,kolorami i chłodniejszą aurą:)

Osobiście nie przepadam za tą porą roku,wprawia mnie w senność i melancholię,być może to naturalny proces,który zachodzi w każdym z nas?Jesień skłania do przemyśleń i zwolnienia tempa...
Jednak w  naszej branży jest zupełnie inaczej,trzeba się dokłądnie przygotować do jesieni.Za dosłownie chwilkę posypią się zamówienia na jesienne dekoracje i ozdoby na nagrobki.

Poniżej kilka przykładów ładnych,kolorystycznie stonowanych kompozycji z roślin,które nadają się na zewnątrz,wytrzymają w takiej formie do pierwszych przymrozków,a niektóre z powodzeniem nawet -10 st C.

1.

*Typowe,jesienne nasadzenie z ognika(Pyracantha coccinea)i chryzantemy.
Obok,po lewej krzaczki granatów,z wrzosem,na pierwszym planie pięknie przebarwiające się Epimedium.które znosi mrozy.

2.

najwyższy punkt w koszu to irga,szczepiona na pniu,za nią trzcinnik(Calamagrostis),poniżej od lewej:Rozchodnik okazały,Epimedium,Dziurawiec,oraz najniższa strefa:dąbrówka rozłogowa,irga płożąca.
..............................................................................................................................................................
Moja rada:
Całość kompozycji świetnie znosi niewielkie mrozy.Jeśli chcecie zachować dłużej taką kompozycję,posadźcie ją w duży pojemnik.Nastepnie włóżcie go do większej osłonki lub kosza,a pomiędzy ścianki obu pojemników umieśćcie kawałki styropianu lub waty izolacyjnej.Na spodzie pomiędzy obiema pojemnikami również musi się znaleść warstwa izolująca,może to być wycięty kawałek styropianu.Pamiętajcie o podlewaniu kompozycji zanim ziemia nie zamarznie:)
................................................................................................................................................................
3.
*Piękna,gliniana misa z berberysem,żurawką(ciemne liście),wrzosem z przodu,boki nasadzenia uzupełniono cgryzantemkami,i bratkiem.Po lewej trawa,Turzyca japońska(Carex morrowii'Variegata)

4.
*Drewniana skrzynka obsadzona trawami(sitem),chryzantemami,wrzosem oraz golterią rozesłaną oraz skimią z zawiązanymi już owocnikami.
...................................................................................................................................................
Moja rada:Te kompozycję nie możesz zasuszyć i o niej zapomnieć.Wszystkie roślinki w tej aranżacji wymagają stale wilgotnego podłoża(ale też nie stojącą wode na dnie).Zadbaj o dobry drenaż na spodzie skrzynki.
....................................................................................................................................................

5.

*wisząca ampla też ma swój urok:)
Posadzono w niej:starca,Moulenbeckię,poziomkę,plecrantus(czerwona odmiana),chryzantemę


..............................................................................................

Kochani,to tyle na dziś!
Życzę Wam udanego weekendu i pozdrawiam z Gdyni:))

2 komentarze:

  1. Wszystko zależy od czego czym dysponujemy lub od naszej inwencji twórczej. Jesień obdarowuje nas mnóstwem dobroci, które można używać jako dekoracji.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pewnie!Oczywiscie to tylko propozycje,a kazdy wybiera indywidualnie co w danym momencie pasuje:D

      Usuń