wtorek, 19 lutego 2013

STYL GLAMOUR w dekoracjach ślubnych

Witajcie kochani,
niebawem zaczniemy przygotowania do ślubów,jedni jako wykonawcy dekoracji,inni jako przyszłe Pary Młode.I jedni i drudzy mają niełatwe zadanie-zorganizować i przygotować ślub w wymarzonym STYLU GLAMOUR.
I tutaj zaczynają się schody ze względu na zapożyczony wyraz:GLAMOUR....A no własnie,co to takiego?Interpretacji jest wiele,a ja posłuże się słownikiem wyrazów obcych
                                                                                                       
Angielskie słowo glamour oznacza - urok, czar, blask, przepych.
                                                                                                       


A wg mnie:...."Chodzi i o to,aby w dekoracjach ślubnych stworzyć przepych,bogactwo,błysk"...Wskazanymi dodatkami np.na sali weselnej bedą:

*szkło
*kamienie typu:diament,oczywiście nie ten prawdziwy;);kryształ górski,tasmy ze sztrasem(jako wykonczenie bukietu)
*szkło dmuchane kolorowe lub przezroczyste
*akcenty z masy perłowej
*swieczniki ze szklanymi zawieszkami,
żyrandole ze szkła i kryształu
*mięsiste tkaniny:satyna,aksamit,welur
*wszelkie drapowania,upinania
*szklane naczynia,lampiony przezroczyste
*pióra,ale uwaga-nie wszystkie się nadają do tego typu dekoracji,idealne to strusie,we wszelkich kolorach!
*boa z piór

Jeśli chodzi o styl sukienki dla Panny Młodej to również wskazaniem będą kokardy,drapowania i treny.Z pewnością skromna sukienka do tego stylu nie pasuje.I na odwrót-przy okazałej,bogatej sukni "wymagana"jest dekoracja sali i kościoła również "na bogato"

GARNITUR:
Pan Młody powinien wybrać jakiś mocniejszy akcent jako dodatek np.niech to będzie materiał,z którego jest wykonany garnitur,może lekko połyskiwać.Jesli Pan Młody wybierze opcję materiału matową,wówczas może pozwolić sobie na szeroki pas w kontrastowym kolorze,albo apaszkę,albo muchę itp.Chodzi o to aby nie było szaro,musi błyszczeć,ale z umiarem
AUTO:
każde auto z nowszych modeli:mercedesy,volwo itp.
*Dekoracja auta nawiązująca do charakteru i kolorystyki bukietu ślubnego.I tak tak to wygląda kochani:) Zdjęcia zaczerpnęłam z amerykańskiego magazynu. A na polskim rynku sporo ciekawych przedmiotów i dodatków też już znajdziecie:lampiony ze szkła,sztuczne kamienie do powieszenia,ciekawe materiały,pasmanterię ze sztrasami... Czekam na komentarz,sugestie,burzę mózgów,cokolwiek! Pozdrawiam,pa pa:)))

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz